Ostutingimused

1. Üldtingimused

1.1 Disaini-ise.ee on beebiriideid ja beebiriiete personaliseerimise teenust müüv e-pood, mida haldab Desiko OÜ (järgevalt Disaini-ise.ee) registrikood
12685635, KMKR number EE101727965
1.2 Disaini-ise.ee toodete ja teenuste ostmisel kohalduvad käesoleva lepingu tingimused ja Eesti Vabariigi õigusaktidest tulenevad õigused ja kohustused.

2. Lepingu sõlmimine

2.1 Disaini-ise.ee müüb ja e-poe klient ostab e-poes pakutavaid tooteid
2.2 Disaini-ise.ee ja kliendi vahel jõustub müügileping alates tellimuse kinnituse järgi tasumisele kuuluva summa laekumisest Disaini-ise.ee arvelduskontole. Tooteid enne müügilepingu jõustumist ei broneerita

3. Maksumus

3.1 Disaini-ise.ee e-poes müüdavate toodete hinnad tuuakse välja ka disainimoodulis vastavalt kliendi poolt tootele soovitud disainide mahust/suurusest. Enne disaini lisamist on moodulis välja toodud toote hind ilma disainita. 
3.2 Toodete kohaletoimetamise hind sõltub klienti poolt valitud tarnekanalist. Hinnad ja valikud on toodud kassas, kohaletoimetamise infolehel ja ostutingimustes.

4. Tooted

4.1 Disaini-ise.ee vastutab, et ettevõttel olevate toodete laoseisud oleksid vastavuses tegeliku laoseisuga. Kui juhtub, et kliendi poolt tellitud toodet pole võimalik seoses kauba otsalõppemisega lubatud tarneajaga kliendile toimetada, võtame viivitamatult kliendiga ühendust ja leiame kliendile kõige sobilikuma lahenduse. Kui klient soovib seoses tarneaja pikenemisega tootest loobuda, kanname järgmisel tööpäeval kliendile raha tagasi
4.2 Disaini-ise.ee kasutab toodete disainimisel nahasõbralikke Öko-Tex standardile vastavaid materjale, mis on lapsele ohutud.
4.3 Disaini-ise.ee tootefotod vastavad tegelikele toodetele, disainimoodulis kuvatavad toodete pildid on kõik tehtud suurusest 68. Kõik disainid kantakse toodetele õigete proportsioonidega, vastavalt tellitavale suurusele.
4.4 Disaini-ise.ee toodete kirjeldused vastavad tegelikkusele.

5. Ostmine

5.1 Vali Disani-ise.ee veebilehel endale sobiv toode.
5.2 Toote disainimiseks valige tootelehel valik "Disaini ise!"
5.3 Valige „Lisa tekst“ ja valige sobiv kirjastiil/tähesuurus/värv ja paigutage soovitud tekst tootele.
5.4 Valige „Graafika“ ja valige kataloogist endale sobilik disain ning lisage ja paigutage see tootele, valige disainile ka soovitud värv või värvikombinitsioon.
5.5 Valige „Lisa pilt“ ja lisage enda poolt soovitud pilt või disain ja paigutage see tootele.
5.6 Valige "Osta", lisage oma disainile nimi/märksõna ning salvestage disain. Naasete automaatselt tagasi toote lehele, kus saate valida soovitud eseme värvi ning suuruse ja lisada disainitud toote ostukorvi.
5.7 Viimaseks sammuks on Kassa, kus on võimalik valida soovitud transpordiviis, täita oma kontaktandmed, lisada olemasolu korral kupongikood või kinkekaart ning valida sobiv makseviis.
5.8 Disaini-ise.ee e-poes saab tasuda SEB või Swedbanki pangalingiga. Kui antud pankades konto puudub, on võimalik tasuda kas PayPali kaudu või ettemaksuarve alusel, mis saadetakse kliendi poolt antud e-maili aadressile ja selle alusel on võimalik maksta kliendile kõige paremini sobivas pangas.
5.9. Enne ostu kinnitamist tutvuge ostutingimustega, ning kinnitage sobivusel oma nõusolek linnukesega.
5.10 Vajutades linki "soorita ost" suunab leht automaatselt teid edasi. Pangalingiga tasumisel ärge unustage vajutada "tagasi kaupmehe juurde", vastasel juhul ei pruugi makse õnnestuda. Arvega tasumisel saadame teie etteantud e-posti aadressile arve, mis tuleb teil tasuda hiljemalt 2 päeva peale arve väljastamist, muidu arve tühistatakse automaatselt. Tellimuse võtame tööse alles peale makse laekumist. Tuletame meelde, et arvega tasumisel, tuleks kindlasti selgituses viidata ka arvel olevale tellimuse numbrile.

6. Kohaletoimetamine

6.1 Disaini-ise.ee e-poest ostes on võimalik valida kauba kättesaamiseks Omniva standardpaki, pakiautomaadi ja Itella SmartPOSTI pakiautomaadi vahel.
6.2 Postikulud kauba kättesaamiseks tasub ostja. Välja arvatud erinevate kampaaniate puhul, kus postikulu tasub Disaini-ise.ee

6.3 Tooted toimetatakse klientidele 14 tööpäeva jooksul alates tellimuse kinnituse saatmisest kliendi e-posti aadressile.
6.4 Juhul, kui tellimus on vormistatud nädalavahetusel (s.t ajavahemikul reedel pärast kella 08.59 kuni esmaspäeval kella 8.59-ni) või riigipühal, hakkab tarnetähtaeg jooksma nädalavahetusele või riigipühale järgneva esimese tööpäeva kella 9.00-st
6.5 Pakiautomaatides hoitakse pakki 7 kalendripäeva. Juhul kui toodet selle aja sees ei väljastata, saadetakse pakk tagasi Disani-ise.ee-le.
6.6 Postkontorites hoitakse pakki 15 tööpäeva, kui toodet selle aja sees ei väljastata, saadetakse pakk tagasi Disaini-ise.ee-le.
6.7 Juhul kui eelnimetatud tähtaegade jooksul klient pakki ei lunasta, hüvitab klient korduva saatmisega seotud kulud.

6.8 Tellitud toode peaks kättesaamisel olema ideaalses korras ja kinnises pakendis. Kui pakend on rikutud või eelnevalt avatud, siis palume koheselt Disaini-ise.ee meeskonnaga ühendust võtta: info@disaini-ise.ee või 58 131 666
6.9 Disaini-ise.ee kohaletoimetamise kohustus loetakse täidetuks, kui toode on jõudnud kliendi poolt valitud pakiautomaati või postiasutusse või üle antud kliendile või tema poolt volitatud isikule.

7. Tagastus

7.1 Disaini-ise.ee e-poest tehtud ostust on võimalik taganeda 14 päeva jooksul alates toote kättesaamisest. Tagastamisele ei kuulu personaliseeritud tooted, mis on valmistatud kliendi juhiste kohaselt ning mida seoses sellega pole võimalik ettevõttel realiseerida. Hindame iga juhtumit eraldi ja proovime leida kompromisse, mis rahuldaks mõlemaid osapooli. 
7.2 Tagastamisele kuuluvad esemed ja pakend ei tohi olla kahjustunud.


8. Nõuetele mittevastava toote tagastamine

8.1 Disaini-ise.ee vastutab toodete nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest, mis olid tootel selle üleandmise ajal ja ilmnevad 2 aasta jooksul arvates toodete kliendile üleandmisest.
8.2 Toodete nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on kliendil õigus nõuda toodete asendamist nõuetele vastava ja puudusteta toodete vastu
8.3 Disaini-ise.ee ei vastuta toodetele esinevate puuduste eest, mis on tekkinud

8.3.1 kliendist tulenevatel põhjustel
8.3.2 toodete mittesihipäraste kasutamise tõttu
8.3.3 toodete kasutusjuhendis märgitud õpetuste mittejärgimise või hoolduse mittetegemise tõttu
8.3.4 loomuliku kulumise tõttu

8.4 Tootel olevast puudusest peab klient andma viivitamatult teada e-posti aadressil info@disaini-ise.ee või läbi veebilehe oleva taotlusvormi, kuid mitte hiljemalt kui kahe kuu jooksul alates kauba puuduste avastamisest. Kaebusesse tuleks kindlasti märkida enda nimi ja kontaktandmed, kaebuse esitamise kuupäev, tootel esineva puuduse kirjeldus, Disaini-ise.ee-le esitatav nõue ja lisada ostu sooritamist tõendava tellimuse number.
8.5 Disaini-ise.ee-l on vastavalt Tarbijakaitseseaduse kohaselt kohustus vastata kirjalikult hiljemalt 15 päeva jooksul alates kaebuse esitamise kuupäevast, kuid teeme seda üldjuhul mõne tööpäeva jooksul.

9. Vastutus

9.1 Disaini-ise.ee vastutab kliendi ja klient Disaini-ise.ee ees teisele osapoolele käesoleva lepingu tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktidest sätestatud juhtudel ja ulatuses.
9.2 Disaini-ise.ee ei vastuta kliendile tekkinud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Disaini-ise.ee ei saanud mõjutada ning mille saabumist Disaini-ise.ee ei näinud ette ega võinud ette näha.
9.3 Disaini-ise.ee ei vastuta toote kadumise või kahjustumise eest, mis on toimunud pärast toote üleandmist tarnijale, kuid sellisel juhul hüvitab kliendile toote ja tegeleb kadumise põhjuste väljaselgitamise ning nõudega tarnija vastu ise.
9.4 Disaini-ise.ee vastutab kliendi ees toote müügihinna ulatuses. Disaini-ise.ee ei võta vastutust puudustega toodete poolt tekitatud kahjude eest nagu vara või informatsiooni kahjustumine, käibe või kasumi kaotamine.
9.5 Disaini-ise.ee ei vastuta kliendi poolt disainimisel üleslaetud piltide vastamisest autoriõigustele ega sellest tingitud kahju tekkimisel autoriõiguste omanikule.

10. Privaatsus

10.1 Disaini-ise.ee e-poe kasutamisega annate selge ja teadliku nõusoleku enda isikuandmete töötlemiseks käesolevas lepingus sätestatud tingimustel
10.2 Kliendi isikuandmed, mis on vajalikud kauba kätte toimetamiseks, edastatakse kulleriteenust osutavale ettevõttele üksnes hädavajalikus ulatuses
10.3 Isikuandmete kaitse on tagatud kõigi seadustest tulenevate turvameetmetega. Disaini-ise.ee kohustub mitte edastama klientide isikuandmeid kõrvalistele isikutele või kasutama isikuandmete seaduse või käesoleva lepinguga vastuolus.
10.4 Isikuandmeid töötleb Desiko OÜ, reg nr: 12685635

11. Tingimuste muutmine

11.1 Disaini-ise.ee-l on õigus e-poe arengust tulenevalt ning e-poe parema ja turvalisema kasutamise huvides käesoleva lepingu tingimusi ja hinnakirja muuta ning täiendada. Tingimuste ning hinnakirja muudatutest ja täiendustest teatatakse e-poe Disaini-ise.ee kaudu.
11.2 Tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest e-poes Disaini-ise.ee. Kui tellimus edastati enne tingimuste ja muudatuste jõustumist, kohaldatakse Disaini-ise.ee ja kliendi vahel tekkinud õigussuhetele kliendi poolt tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesoleva lepingu tingimustes on ette nähtud teisiti.
11.3 Disaini-ise.ee jätab endale õiguse loobuda müügist, kui toote hind ei vasta süsteemi või inimliku eksituse tõttu tegelikkusele. Disaini-ise.ee loodab kliendi mõistvale suhtumisele ja koostööle olukorra lahendamisel.

12. Muud tingimused

12.1 Käesoleva lepingu tingimustes eraldi lahendamata küsimustes lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.
12.2 Kliendi ja Disaini-ise.ee vahel seoses Disaini-ise.ee e-poest toodete ostmisega tekkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on kliendil õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või Tartu Maakohtusse.